Ontwerpwedstrijden - Europan 11: De resonantie van gebieden en leefstijlen
 
Colofon | Disclaimer | Over Ons | Contact

Europan 11: De resonantie van gebieden en leefstijlen

Bij de 11e editie van de internationale ideeënprijsvraag voor ontwerpers tot 40 jaar Europan wordt gevraagd om een ontwerp voor een (of meer) van de locaties in de verschillende landen, op basis van het thema van de prijsvraagronde en waarbij de ontwerpopgave per locatie verschillend is. De Nederlandse locaties bevinden zich in Almere, Amsterdam, Capelle aan den IJssel, Deventer, Eindhoven en Leeuwarden. Aan de eerste- en tweedeprijswinnaars wordt prijzengeld toegekend.

Resultaat
De winnaars zijn: 

  • 1e prijs Almere: Frame, Timur Shabaev (RU) met een bijdrage van: Maria Krasnova (RU)
  • 1e prijs Amsterdam: I AMSTEL 3, Sara Reichwein (DE)
  • 1e prijs Capelle aan den IJssel:  Polder Salad, Elena Chevtchenko (NL), Ken Thompson (GB), Andrew Kitching (GB) met een bijdrage van David Morison (AU)
  • 1e prijs Deventer: PLANTING havenkwartier, Erwin Schot (NL), Bas Meijerman (NL) Eloi Koster (NL), Elmar Hammers (NL)
  • 1e prijs Eindhoven: Composition IX,opus 18, Daniel Zarhy (PL) 
  • 1e prijs Leeuwarden: nieuwaTERGArden (new water garden), Francisco Javier Castellano Pulido (ES), Tomás Garcia Píriz (ES), Luis Miguel Ruiz Avilés (ES), Paloma Baquero Masats (ES), Juan Antonio Serrano García (ES) met bijdragen van Cristóbal Adrian García Almeida (ES), Jose Enrique Iniesta Molina (ES), Alejandro Pedro López Fernandez (ES), Alejandro Carlos Galindo Duran (ES)
  • 2e prijs Almere: ENVISIONING BAUCIS, Olaf Janson (NL), Joost Maatkamp (NL), Rens Wijnakker (NL), Koen Looman (NL)
  • 2e prijs Amsterdam: Basic City, Milena Zaklanoviæ (NL), Petar Zaklanoviæ (NL), Sarah Wolff (DE), Matteo Bettoni (IT), Yong Cui (CN)
  • 2e prijs Deventer: DHK, a new history, J-P Wenink (NL), Ferdy Holtkamp (NL) met een bijdrage van Kevin Claus (NL)
  • 2e prijs Deventer: Bricolage, Marieke Kums (NL) met bijdragen van Yuka Takeuchi (NL) Yong Il Kim (KR), Euh Yong Kim (KR) architects
  • 2e prijs Eindhoven: VOLT, Tibor Kis (NL), Floris Biggelaar van den (NL) met bijdragen van Dorota Kolek (PL), Thijs van Spaandonk (NL)
  • 2e prijs Leeuwarden: Floating blocks, Alina Lippiello (IT), Leonardo Zuccaro Marchi (IT) met bijdragen van Filippo Zordan (IT), Fabio De Chiechi (IT) Annalisa Romani (IT), Pierre Bertrand Guyot de la Hardrouyere (FR) Fausto Cuzzocrea (IT), Manuele Mossoni (IT) Vesna Markoviæ (XS)

  • Bijzondere vermelding Almere: HET HUIS BEIAARD, Je Ahn (GB), Maria Smith (GB) met bijdrage van Gijsbert Jan Maarten Libourel (NL)
  • Bijzondere vermelding Almere: Natural History, David Domínguez Fuster (ES), Christian Sintes Midmore (ES) met bijdragen van Alfonso Tornero (ES), Marc Gispert (ES), Maria Alarcon (ES), Juan Marcos Feijoo (ES), Susana Fernandez (ES)
  • Bijzondere vermelding Amsterdam: A FREE TOWN, Teemu Seppänen (FI), Aleksi Niemeläinen (FI), Martti Kalliala (FI), Auvo Lindroos (FI)
  • Bijzondere vermelding Amsterdam: Trading Futures, Corine Erades (NL)  Jelte Boeijenga (NL) Joost Brands (NL), Niels Tilanus (NL)
  • Bijzondere vermelding Capelle aan den IJssel: A DAY IN THE LIFE, Michalis Ntourakos (GR)
  • Bijzondere vermelding Eindhoven: Samuel Josua, Alessandro Gess (DE), Matthieu Hackenheimer (FR) architects, Wulf Böer (DE)
  • Bijzondere vermelding Leeuwarden: Central lake, Mateusz Adamczyk (PL) architect urbanist met bijdragen van Agata Wozniczka (PL), Marcelina Kolasiòska (PL)
Het Steunpunt Ontwerpwedstrijden is in 1997 opgericht op initiatief van de Rijksbouwmeester en ondergebracht bij Architectuur Lokaal door Aedes (vh. NWR), Bouwend Nederland (vh. AVBB), BNA, BNI, BNSP, NEPROM, NVTL, ONRI, VNG en de ministeries van VROM, OCW, LNV, V&W, BuiZa en Defensie. © 2009-2022, Stichting Architectuur Lokaal.